ATRAKCJE
kontakt
Atrakcje

Atrakcje Kopalina na wyciągnięcie ręki

Okolica rodzinna z natury

Morze, plaża, jezioro, sosnowy las

Ścieżki rowerowe, jazda konna, Nordic Walking


Kopalino to wprost wymarzone miejsce na rodzinne wakacje. Gdy przyjedziesz to tej maleńkiej miejscowości poczujesz się jakbyś odwiedził zupełnie inny świat - spokojny i cichy, w którym rytm dnia wyznacza sama natura. Najbliższa okolica zachwyca najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody i oferuje wszystko, aby cudownie się zrelaksować, zadbać o kondycję fizyczną i zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku. 

Kopalino na mapie wypoczynku

Miejscowość Kopalino położona jest w gminie Choczewo w powiecie wejherowskim - pomiędzy Łebą a Dębkami - zaledwie 45 km od perły polskiego wybrzeża - Władysławowa. Całą okolicę porastają rozśpiewane sosnowe lasy, które kuszą pieszymi wędrówkami i zapewniają cudowny wypoczynek przy akompaniamencie śpiewu ptaków i nastrojowego szumu drzew.

Zaledwie 2 km od morza i piaszczystej plaży

Wystarczy 20-minutowy spacer, aby znaleźć się nad brzegiem morza i położyć na ciepłej, piaszczystej plaży oddzielonej od sosnowego lasu naturalnymi wydmami. Nadmorska bryza i nasycone jodem powietrze uspokajają i jednocześnie dodają energii do zabawy i aktywnego wypoczynku.

Piękna kopalińska plaża to wymarzone miejsce na wypoczynek i opalanie, ponieważ nie ma tu tysięcy turystów. Spokojnie można rozłożyć tu koc lub leżak i korzystać z uroków Bałtyku w rodzinnej i swobodnej atmosferze, nie przeszkadzając innym i nie będąc niepokojonym przez innych plażowiczów.

Spacerem nad jezioro

Otulone lasem Jezioro Kopalińskie to idealne miejsce dla wędkarzy, ponieważ można tu złowić, m.in. lina, karasia, leszcza, okonia lub węgorza. Jezioro zachwyca małymi, naturalnymi pomostami, które "zaprojektowała" sama natura łącząc korzenie pobliskich drzew z dnem przy brzegu jeziora.

Aktywny wypoczynek

Dzięki rozbudowanej sieci ścieżek, całą okolicę można zwiedzić na rowerze. Wybór jest tak duży, że można zaplanować zarówno godzinną przejażdżkę, jak i całodniową rodzinną wycieczkę. Innym razem można wybrać się na poszukiwanie prawdziwków, ponieważ kopalińskie lasy słyną z obfitości grzybów, które pojawiają się już w drugiej połowie sierpnia. Liczne trasy turystyczne to idealna propozycja dla miłośników Nordic Walking lub długich spacerów.

Obowiązkowe atrakcje okolicy

Odwiedzając Kopalino koniecznie trzeba zobaczyć położną na wschód od Łeby piękną Latarnię Stilo, z której można podziwiać nadmorski krajobraz. To jednak nie wszystko - oprócz "pocztówkowych" widoków w Latarni można obejrzeć aparaturę świetlną oraz urządzenia, które pomagały bezpiecznie trafić statkom i kutrom rybackim do portu.

Drugim obowiązkowym punktem na mapie wycieczki jest przedwojenny Dworek w Starbieninie, pełniący obecnie funkcję filii Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego. Fascynująca historia tego miejsca i jego mieszkańców mogłaby stanowić scenariusz do niejednego filmu, który trzymałby w napięciu widzów od pierwszej do ostatniej minuty.

Wybierz wypoczynek w okolicy malowanej najpiękniejszymi barwami polskiej przyrody.

Zarezerwuj domek letniskowy już dziś

Serdecznie zapraszamy!© kopalino-domki.pl | CMS system zarządzania treścią 3w-cms | engine solidside